Dlaczego warto pracować sezonowo w Holandii?

Wakacje są okresem urlopowym i to właśnie wtedy, w większości krajów europejskich, także w Holandii firmy zgłaszają zapotrzebowanie na dodatkowych pracowników. Pomimo urlopów stale zatrudnionych pracowników, firmy nadal muszą funkcjonować. Niektóre branże, np. rolnictwo odnotowują w tym czasie więcej pracy niż w pozostałej części roku, ponieważ lato jest dla nich szczytem sezonu. To okazja dla Polaków, którzy chętnie wyjeżdżają do pracy sezonowej w Holandii. Możliwość wyjazdu na kilka miesięcy i powrotu ze sporą sumą pieniędzy stanowi kuszącą opcję, nie tylko dla studentów. Spradź co warto wiedzieć o wyjeździe do Holandii oraz o zarobkach w tym państwie. 

Praca sezonowa w Holandii

Szczyt sezonu oznacza dużo pracy w krótkim czasie. Poszukując pracy za granicą w sezonie wakacyjnym, najłatwiej znaleźć zatrudnienie w rolnictwie oraz ogrodnictwie. Tego typu praca wykonywana jest w różnych warunkach pogodowych, nie wymaga jednak znajomości języka ani doświadczenia.

Przedsiębiorstwa z tych branż zgłaszają zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych, głównie w sezonie wakacyjnym. Działania te mają na celu poradzenie sobie z dużym obłożeniem pracą. Łatwiejsze prace można znaleźć w logistyce oraz w dużych magazynach, gdzie głównym zajęciem jest zbieranie zamówień i sortowanie paczek. Znalezienie zatrudnienia w tych branżach jest łatwe, a pracodawcy oferują dużą ilość godzin do przepracowania, nie tylko w sezonie.

Zarobki w Holandii

Podjęcie dobrej pracy za pośrednictwem sprawdzonej agencji pracy to pewność atrakcyjnych zarobków i możliwości przywiezienia do Polski sporego zapasu gotówki. Pracując w normalnym wymiarze czasu pracy, można odłożyć nawet 800 euro miesięcznie, a w przypadku nadgodzin oszczędności mogą być znacznie większe. Krótki wyjazd pozwala więc na spory zastrzyk gotówki.

Praca sezonowa z agencją pracy

Praca sezonowa ma wiele plusów. Wyjazd z agencją pracy to pewność legalnego i bezpiecznego zatrudnienia w Holandii. W celu znalezienia pracy sezonowej warto wybrać sprawdzoną agencję pracy, taką jak Holland Contracting. Agencje pracy oferują pomoc w poszukiwaniu pracy i załatwianiu wszelkich formalności. Współpracują z pracodawcami w celu zapewnienia jak najlepszych i najkorzystniejszych warunków pracy i płacy.

Polecamy  Co sprzyja patologicznym sytuacjom pośród związków zawodowych?

Agencje pośrednictwa pracy pomagają ponadto w znalezieniu zakwaterowania. Pracownicy otrzymują także wsparcie i pomoc od koordynatora na cały okres pobytu. Wyjazd do pracy w Holandii w sezonie pozwala na dodatkowy zarobek i zdobycie ciekawego doświadczenia.

[Głosów:    Average: /5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *