Jak na bieżąco kontrolować działania na portalu LinkedIn?

Uaktywnienie się na powyższym portalu zazwyczaj powoduje otrzymywanie zaproszeń od innych osób. Oczywiście kontakty osób nam znamych nie stanowią problemu. Jednak zaczną też spływać zaproszenia od innych osób, nieznanych nam osobiście. Warto je wszystkie weryfikować o tyle, by chronić swą prywatność i potwierdzać zaproszenia od tych osób, o których cokolwiek wiemy.

Warto też potraktować ten portal jako swego rodzaju platformę wymiany informacji. Oferując innej osobie coś, co może ją zainteresować, robimy jej przysługę. Podobnie my, jeśli występujemy do kogoś z potrzebą lub pytaniem, mamy do tego pełne prawo.

Wszystko to czynimy po to, by móc w przyszłości skorzystać z ewentualnych rekomendacji podczas szukania pracy. Przecież wystarczy jakikolwiek sygnał, że jest szansa zatrudnienia zaufanego profesjonalisty, by jego szanse angażu znacznie wzrosły.

Tę ścieżkę poszukiwań osób do pracy preferują też rekruterzy. Zatem generalnie warto wiedzieć o tym, że żyjemy w społeczeństwie opartym o wymianę informacji, przysług, kontaktów i temu podobnych.

Podsumowując, każdy pracownik winien dbać o swój wizerunek niezależnie od jego sytuacji zawodowej. Nawet bowiem nie zakładając zmiany pracy, możemy spotkać się z sytuacją, gdy będziemy zmuszeni jej poszukiwać. A wtedy pomocne może być dla nas ciągłe, aktywne działanie na polu budowania i rozwijania swojego wizerunku. Warto bowiem o to zadbać, nim rzeczywiście będziemy tego potrzebować.

Szukasz pracy w Gorzowie Wielkopolskim? Skorzystaj z portalu Szukampracy.pl

[Głosów: 1   Average: 5/5]
Polecamy  Jak sprawdzić agencje pracy przed wyjazdem za granicę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *