Jak sprawdzić agencje pracy przed wyjazdem za granicę?

Wyjazdy zagraniczne w celach zarobkowych stały się obecnie powszechne. Zarobki w niektórych krajach mogą być nawet kilkukrotnie wyższe, więc jest to sposób na podniesienie komfortu życia rodziny czy wypracowanie oszczędności na przyszłość. Tego typu wyjazdy trzeba jednak dokładnie zaplanować, żeby uniknąć rozczarowań. Pierwszym i podstawowym krokiem jest znalezienie zatrudnienia i w tym celu warto skorzystać z pomocy agencji pracy. Na co zwrócić jednak uwagę w kontekście takich pośredników, żeby nie dać się oszukać? 

Sprawdzenie rejestru agencji zatrudnienia

Bardzo ważną kwestią jest zweryfikowanie czy dany pośrednik znajduje się w rejestrze agencji zatrudnienia, w którym widnieją wszystkie legalnie działające podmioty zajmujące się działalnością o takim charakterze. Można to sprawdzić u marszałka województwa, który zajmuje się prowadzeniem takiego rejestru. Ta prosta czynność jest podstawą do zweryfikowania czy ma się do czynienia z godną zaufania agencją, czy taką, która funkcjonuje niezgodnie z przepisami lub po prostu jest oszustwem, mającym na celu naciągnięcie ludzi na pieniądze pod pretekstem znalezienia im zatrudnienia. Szukasz  pracy w Holandii? Zwróć się Holland Contracting.

Kwestia strony internetowej

Internet ma obecnie do zaoferowania niemal wszystko, a każda szanująca się firma, w tym agencja pracy, posiada własną stronę internetową. Wybierając pośrednika warto zapoznać się zatem z jego stroną. Jeżeli będzie ona okazała i zagwarantuje szeroki opis działalności agencji, to na pewno zwiększa to jej wiarygodność i jest dobrym sygnałem.

Mniej korzystnie będzie wyglądała zaniedbana strona, przygotowana tylko po to, żeby była, a nie przedstawiająca specjalnej wartości dla klientów. Najgorszą sytuacją będzie jednak całkowity brak takiej witryny. Może to być sygnał o tym, żeby lepiej zrezygnować z usług takiej agencji lub przynajmniej skorzystać z innych środków do jej dokładnej weryfikacji.

Opinie innych

Nie warto lekceważyć bardzo cennego w tym przypadku źródła informacji, jaką są opinie innych. Można je uzyskać od członków rodziny lub znajomych, którzy sami pracowali za granicą, a obecnie także w sieci, na forach, stronach czy w mediach społecznościowych. Pozwala to dowiedzieć się o doświadczeniach innych osób, które współpracowały już z taką agencją. Można się zatem przekonać czy wszystko przebiegało w ich przypadku w zapowiadany sposób i przede wszystkim czy polecają usługi takiego pośrednika. Dzięki temu nie tylko zwiększa się wiarygodność takiego podmiotu, ale często można po prostu wybrać agencję, która przedstawi najatrakcyjniejsze warunki.

[Głosów:    Average: /5]
Polecamy  Jak na bieżąco kontrolować działania na portalu LinkedIn?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *