Nie wiesz jak rozliczyć PIT 37? Zrób to samodzielnie w 10 minut, bez wychodzenia z domu!

PIT 37 to najpopularniejsza deklaracja podatkowa, którą wypełnia raz do roku większość obywateli Polski. Dotyczy ona wyłącznie przychodów opodatkowanych, tj. zarobków, rent czy emerytur. Niestety, obowiązek złożenia PIT 37 wielu osobom spędza sen z powiek, ponieważ ręczne wypełnianie PIT 37, bez pomocy księgowej czy programów do tego stworzonych, nie jest zadaniem łatwym i intuicyjnym. Dowiedz się, jak szybko, poprawnie i bez wychodzenia z domu wypełnić deklarację PIT 37 online dzięki przeznaczonej do tego platformie.

1. Czym jest PIT 37 i kiedy należy go rozliczyć?

2. Jakie informacje i dokumenty będą potrzebne, aby rozliczyć PIT 37?

3. Dlaczego warto wypełnić PIT 37 online?

Czym jest PIT 37 i kiedy należy go rozliczyć?

Jest to rodzaj deklaracji podatkowej. Wypełniana jest ona przez podatnika w celu zeznania, jaki dochód osiągnął w minionym roku. PIT 37 należy rozliczyć do 30 kwietnia po roku podatkowym, którego dotyczy. Miejscem, w którym trzeba rozliczyć PIT 37, jest urząd skarbowy właściwy dla miejsca zamieszkania. 

Jakie informacje i dokumenty będą potrzebne, aby rozliczyć PIT 37?

  • Podstawowym dokumentem, na podstawie którego rozlicza się PIT 37, jest PIT 11, który każdy uprawniony dostaje od swojego pracodawcy lub zleceniodawcy. Emeryci i renciści otrzymują zaś podobny dokument z ZUS – u lub KRUS – u. Ten akt zawiera informacje, dzięki którym można rozliczyć PIT 37, a mianowicie: jaką kwotę dochodu wpisać oraz jakiej wysokości składki odprowadzał pracodawca.
  • Dodatkowo potrzebna będzie kwota przychodu z roku poprzedzającego obecnie wypełniane zeznanie podatkowe PIT 37.
  • Ważne jest również przygotowanie dokumentu zawierającego dane osobowe, a wśród nich: imię i nazwisko, PESEL, data urodzenia, numer NIP (dla podmiotów, które go posiadają).

Masz już wszystkie potrzebne informacje i dokumenty, ale nadal nie wiesz, jak wypełnić PIT 37? Z pomocą przyjdzie Ci darmowy program online do składania deklaracji podatkowych.

Polecamy  Nowe przepisy o delegowaniu pracowników

Dlaczego warto wypełnić PIT 37 online?

Po pierwsze: ręczne wypełnianie rozległych i skomplikowanych tabeli zeznań podatkowych niesie za sobą ryzyko popełnienia błędów. Mogą one skutkować potrzebą wypełniania korekty PIT 37, co wiąże się z niepotrzebnymi nerwami i stratą czasu. Program do wypełniania PIT 37 online automatycznie wskazuje, że ominęło się niezbędne do wypełnienia okienko, a także zaznacza inne błędy, które można od razu skorygować.

Po drugie: samodzielne, „papierowe” składanie deklaracji podatkowej to żmudny, długi i frustrujący proces. Brak doświadczenia w czytaniu i wypełnianiu tabel może sprawić, że po chwili osoba wypełniająca pogubi się i nie będzie rozumiała, co gdzie i w jakiej formie należy wpisać. Może to prowadzić do błędów, a z pewnością zabierze dużo cennego czasu, który można poświęcić na przyjemności lub inne obowiązki.

Po trzecie: rozliczanie PIT 37 online jest dużo wygodniejsze. Nie trzeba jechać do księgowej, zawozić nigdzie swojej deklaracji, drukować jej, pakować w koperty, nadawać na poczcie. Nie ma również potrzeby przemieszczania się gdziekolwiek, wystarczy tylko włączyć komputer lub tablet. Następnie należy wejść na odpowiednią stronę, która pokieruje krok po kroku przez cały proces wypełniania deklaracji i sama dostarczy ją do właściwego urzędu skarbowego. 

Po czwarte: w dobrym programie do rozliczania PIT 37 online można skorzystać z opcji zapisywania swoich PIT 37 i korzystania z informacji w nich zawartych w kolejnych latach. Ułatwi to wypełnianie PIT 37 w przyszłości.

Wiesz już, jak rozliczyć PIT 37 online – przygotuj niezbędne dokumenty, zarezerwuj 10 minut i zrób to samodzielnie przy pomocy platformy do rozliczania deklaracji. 

[Głosów:    Average: /5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *